O mnie

„Nie koncentruj się zbytnio na uczeniu psa posłuszeństwa. Zamiast tego zastanów się nad waszą wzajemną relacją i postaraj się ją rozwijać a reszta przyjdzie sama.”  T. Rugaas

 

Moja przygoda ze szkoleniem psów rozpoczęła się gdy pojawił się w domu Bruno – Cocker spaniel angielski – mój wspaniały pies, który z wielką radością towarzyszy mi podczas kursów i cały czas uczy mnie czegoś nowego. To dzięki niemu zainteresowałem się tematem treningu z psem oraz zrozumieniem jego emocji i potrzeb. Postanowiłem połączyć moją pasję z pracą kształcąc się w tym kierunku, by móc dzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi właścicielami czworonogów.

Ukończyłem kurs Instruktora Szkolenia Psów oraz kurs Behawiorysty zwierzęcego w Centrum Edukacji Kynologicznej ARGOS i od tego czasu nieustannie pogłębiam swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną poprzez uczestnictwo w warsztatach i seminariach polskich oraz zagranicznych wykładowców. Ukończyłem kurs Instruktora Detekcji zapachu, ponieważ zafascynowała mnie tematyka psiego węchu i jego możliwości w realnej pracy, ale także jako formy aktywności z psem.

W mojej pracy posługuję się akcesoriami i technikami szkoleniowymi, które bazują na najnowszych metodach pracy z psem popartych badaniami i doświadczeniem czołowych szkoleniowców. Pracuję z psami metodami pozytywnego wzmocnienia poprzez naprowadzanie, wyłapywanie i kształtowanie zachowań oraz poprzez modyfikację zachowań z psami problemowymi. Podczas sesji szkoleniowej zwracam uwagę przede wszystkim na budowanie relacji między opiekunem i psem oraz czytanie i zrozumienie wysyłanych sygnałów, co jest podstawą do efektywnego treningu i lepszego życia na co dzień . Każdy pies jest inny, uczy się w różnym tempie i potrzebuje treningu dopasowanego do swoich potrzeb i możliwości, dlatego wszystkie zajęcia prowadzę indywidualnie poświęcając maksymalną uwagę moim kursantom, by opiekun i pies mogli z nich wynieść jak najwięcej wiedzy oraz by mogli czuć się komfortowo.

Trening powinien być przyjemnością zarówno dla opiekuna jak i dla psa, dlatego treningi urozmaicam różnymi zabawami, ćwiczeniami węchowymi oraz zabawkami edukacyjnymi. Równie ważnym i nieodłącznym elementem jest też odpowiedni odpoczynek i nauka wyciszenia psa, co pozwala uniknąć frustracji i zniechęcenia do dalszego treningu. Zawsze na pierwszym miejscu stawiam na dobro fizyczne i psychiczne psa.

 

Kwalifikacje:

 • Kurs „Instruktor Szkolenia Psów” - Centrum Edukacji Kynologicznej ARGOS, Wola 2017
 • Kurs „Behawiorysta Zwierzęcy” - Centrum Edukacji Kynologicznej ARGOS, Ustroń 2018
 • Kurs "Instruktor Detekcji Zapachowej" - Scent Detection Poland, Gdańsk 2019
 • Kurs "Instruktor Rally-O" - Olga Nylec, Łódź 2019
 • Warsztaty „Tropienie użytkowe” - Bavaria Team, Pszczyna 2018
 • Warsztaty "Najpierw wytresuj kurczaka" - Rancho Stokrotka, Lewin Kłodzki 2019
 • Seminarium „Pies Reaktywny” - dr Amber Batson, Warszawa 2018
 • Seminarium „Oddaj Psu Kontrolę” - Eva Bertilsson i Emelie Johnson Vegh, Warszawa 2018
 • Seminarium „Sztuka Nagradzania” - Eva Bertilsson i Emelie Johnson Vegh, Warszawa 2018
 • Seminarium „Jak rozmawiać z psem” - Paulina Ziółkowska, Poznań 2018
 • Webinar "Wpływ kastracji i sterylizacji na zdrowie i zachowanie psów" - dr Amber Batson, Psia Wachta 2021
 • Webinar "Anatomia Funkcjonalna, Trening Cavaletti, Gymnastricks" - Carmen Heritier, Psia Wachta 2021
 • Webinar "Integracja sensoryczna dla psów" - Els Vidts, Psia Wachta 2022

 

Zobacz moje certyfikaty:

 

Masz pytanie?

Zostaw nam swój numer telefonu,
a skontaktuję się z Tobą.
Wiadomość została pomyślnie wysłana